Hairwald

W ciętej ranie obecności

You Tube (30.06.2015)

 

Wyniki matur 2015: jedna czwarta absolwentów nie zdała, ale dobrze poszedł język polski

ak, 30.06.2015
Wyniki matur 2015

Wyniki matur 2015 (CKE)

Maturzyści nie mogą się pochwalić wynikami z matematyki, jednak stanowcza większość z nich zdała język polski.
Maturę z matematyki zdało powyżej 30 proc. zaledwie 76 proc. uczniów – to ona zdecydowała o tylu niezdanych egzaminach. Według statystyk podanych przez CKE bez matury z matematyki egzamin dojrzałości zdałoby prawie 100 proc. maturzystów. Na szczęście większość absolwentów, którzy oblali egzamin może go napisać jeszcze w te wakacje. Natomiast na poprawienie wyniku za rok musi poczekać 7 proc. absolwentów.

W tym roku można było zdawać maturę w starej i nowej formie. Jak pokazują badania opublikowane przez CKE widać zauważalną różnicę między dwoma egzaminami – maturzystą lepiej poszła nowa matura.

Absolwenci dobrze poradzili sobie z językami obcymi. Angielski zaliczyło 93 proc. zdających. Najlepsze wyniki zanotowano z egzaminów z języka hiszpańskiego i włoskiego – zdawalność tych dwóch matur wniosła aż 99 proc.

Wiadomo też, że nie ma zbyt dużych różnic w wynikach matury między poszczególnymi województwami. Widać to po procentach zdanych matur w najlepszym woj. małopolskim (77 proc. zdanych matur) i najgorszym zachodniopomorskim (70 proc.).

– Kiedy rok temu ogłosiłam wyniki matur powiedziałam przyszłym maturzystom: uczcie się, ponieważ łatwo nie będzie. Wszyscy się tej matury nowej obawiali, ale drodzy maturzyści, daliście radę – komentowała wyniki na konferencji w Katowicach mister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

TOK FM

Kłamstwo zamiast prawdy. Studium manipulacji Pana Pereiry

studiumManipulacji
Trzeba przyznać, że niepokorni bojownicy „prawdy” są w formie. Zarzucają mi, że lubię coś, gdy tymczasem miałem nadzieję, że nie było to prawdą.

Ostatnio złą sławą okryła się fałszywka w Internecie, w której ktoś wkłada Andrzejowi Dudzie niewypowiedziane przez niego słowa o emigrantach jako zdrajcach narodu. Wczoraj pan Samuel Pereira napisał tweeta o następującej treści: „Tak się rozpala nienawiść. Słowa, które nigdy nie padły w sponsorowanym poście + @ZalewskiPawel lubi to” (https://twitter.com/Samueljrp/status/615622544746528770). Ten wpis polubili i zaczęli natychmiast rozsyłać followersi p. Pereiry na Twitterze. Dodatkowo dziś na portalach gazetapolska.pl, niezależna.pl i fronda.plukazał się tekst w którym pada stwierdzenie: „W rozpowszechnianie nieprawdziwych wypowiedzi Dudy zaangażował się członek Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski. Godzinę po ujawnieniu manipulacji, polubił jeden z takich postów na Facebooku. Dzięki temu zmanipulowany cytat dotarł również do jego znajomych”. Wpis pana Pereiry i w/w teksty z portali „niepokornych” rozpowszechniane są dziś na Facebooku. Zamiast pokazywać prawdę, zawierają kłamstwo. Nie polubiłem wpisu rozpowszechniającego fałszywą wypowiedź Andrzeja Dudy. Przeciwnie, polubiłem wpis w którym jedna z użytkowniczek Facebooka odnosząc się do fałszywych słów A.Dudy pisze: „Bardzo bym chciała, aby te słowa prawdziwe nie były, bo inaczej byłby to kolejny podział Polaków”. Dla niepokornych dziennikarzy nie ma znaczenia, kto jaki tekst polubił w mediach społecznościowych i z jakich powodów. Czy zatem chodzi im o to, aby postawić kogoś w złym kontekście, bo „nie ważne, czy on ukradł, czy jemu ukradli”, ważne aby błoto się do niego przykleiło? To charakterystyczny przykład manipulacji. Rozumiem, że tak wygląda walka o prawdę pana Pereiry, tylko ciekaw jestem, czy takich obrońców rzeczywiście życzy sobie Andrzej Duda.

W związku z ewidentnym kłamstwem domagam się sprostowania i przeproszenia przez p. Samuela Pereirę autora w/w wpisu na Twitterze oraz redakcje frondy.pl, gazetapolska.pl i niezależna.pl, które zamieściły kłamliwe artykuły na mój temat.

takSięRozpyla

naTemat.pl

„Dziadostwo. Jak nie srają, to szczają”. Czubaszek, Drozda i OT.TO oglądają youtuberów

Bartłomiej Przybyszewski, 26.06.2015
Tadeusz Drozda ogląda YouTuberów

Tadeusz Drozda ogląda YouTuberów (Gazeta.pl)

Polscy komicy internetowi osiągają nierzadko wielomilionową oglądalność. Nie chodzi tylko o Wardęgę, ale też o autorów takich, jak Człowiek Warga czy Abstrachuje. Dzieła youtuberów skonfrontowaliśmy z satyrykami i kabareciarzami znanymi ze starych mediów: Tadeuszem Drozdą, Marią Czubaszek, Katarzyną Pakosińską i kabaretem OT.TO. Jakie były ich reakcje?

 

Kim są youtuberzy, których pokazaliśmy satyrykom?

SA Wardęga

Najbardziej znany polski youtuber. Wykonuje tzw. pranki, czyli uliczne żarty z ukrytą kamerą. Jego najbardziej znany film, „Mutant Giant Spider Dog”, obejrzało ponad 140 milionów widzów z całego świata. Wardęgę w serwisie YouTube śledzą ponad 3 miliony subskrybentów. Satyrykom pokazaliśmy jego drugi najpopularniejszy film „Gentleman Spiderman”, który do dziś uzyskał 51 milionów wyświetleń.

AbstrachujeTV

Zespół youtuberów z Warszawy, znany z serii filmów opartych na formatach takich, jak „Oczekiwania vs. rzeczywistość” czy „Czego NIE mówią”. Obecnie mają ponad 1,7 miliona subskrybentów na YouTube’ie. Ich filmy w jeden dzień od premiery potrafią zebrać milion widzów. Satyrykom pokazaliśmy ich czwarty najpopularniejszy film, „Czego NIE robić: W PKP”, z prawie 5-milionową liczbą wyświetleń.

Z Dupy

Kanał Macieja Dąbrowskiego, znanego też jako Człowiek Warga. Ma ponad pół miliona subskrybentów, jego najpopularniejszy film zebrał ponad 1,7 miliona wyświetleń. Znany z serii filmów takich, jak „ZDUPPING”, „TAK vs SRAK” czy „Wywiady z dupy”. Satyrykom pokazaliśmy jego drugi najpopularniejszy film pt. „Jedyny, Prawdziwy Kandydat Z DUPY”, który uzyskał ponad 1,5 miliona wyświetleń.

gazeta.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: