Hairwald

W ciętej ranie obecności

Radio Zet (28.12.14)

 

Korwin-Mikke wystartuje w wyborach prezydenckich. „Jeśli Ziemkiewicz nie mógł wystartować, to co zrobić?”

– Wystartuję, bo co zrobić, skoro Rafał Ziemkiewicz nie mógł wystartować? – mówi JKM.
– Wystartuję, bo co zrobić, skoro Rafał Ziemkiewicz nie mógł wystartować? – mówi JKM. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja

To Janusz Korwin-Mike będzie kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta – dowiedział się portal braci Karnowskich.– Dałem się bez większych trudności przekonać – mówi JKM.

Narodowcy duże nadzieje wiązali z ewentualną kandydaturą publicysty Rafała A. Ziemkiewicza, który, jak wyjaśniał w rozmowie z portalem, przez trzy miesiące zastanawiał się nad startem. Ostatecznie jednak odmówił, tłumacząc, że nie wystartuje z powodów osobistych.

Stwierdził, że „lepiej nadaje się do czegoś innego”, choć cały czas uważa, że „Polacy zasługują na lepsze rządy i lepszego prezydenta niż taki głupawy wuju, który potrafi przy bigosie jakiś dowcip opowiedzieć i jeszcze ma do tego jakieś dziwne powiązania z ludźmi dawnych służb”.

Także Janusz Korwin-Mikke opierał się namowom na start właśnie z przyczyn osobistych. Ostatecznie jednak uległ. – Co prawda wszystkie środowiska w partii namawiają mnie, żeby startować, więc dałem się bez większych trudności przekonać, bo jeśli p. Rafał Ziemkiewicz nie mógł wystartować, to co zrobić? Musimy jednak poczekać na oficjalną decyzję – mówił Korwin-Mikke w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Przemysław Wipler

Polityk · 111 520 osób lubi to

· 2 godz. · Edytowany ·

Sam namawiałem Rafała Ziemkiewicza do tego, by był kandydatem na prezydenta wokół którego zbudujemy blok prawicy na bazie KNP i RN, z myślą rownież o wyborach sejmowych. Rafałowi życzę dalszych sukcesów publicystycznych, a najlepszym kandydatem jakiego może wystawić Kongres Nowej Prawicy jest Janusz Korwin-Mikke.

– Nie kandyduję ze względów osobistych. Kowalski ma wielki potencjał, bo jest jak każdy Kowalski – mówi w rozmowie z Faktem Rafał Ziemkiewicz….
M.FAKT.PL|OD: FAKT.PL

Pogodził się nawet z tym, że dziennikarze będą się interesowali jego życiem prywatnym. –Przeżyłem to już kilka razy w życiu, różne rzeczy wyciągali mi dziennikarze, więc trudno – przeżyję to jeszcze raz. Nie mam nic do ukrycia, ale nie lubię wyciągać spraw prywatnych w działalności politycznej. Nie nazywam się Kalisz i jako prawicowiec oddzielam sprawy prywatne od publicznych— mówi Korwin-Mikke.

Źródło:
wpolityce.pl

naTemat.pl

Polski Kościół zmienia retorykę? “Chcemy być blisko osób żyjących w sposób sprzeczny z Bożym zamysłem”

W kościołach odczytano List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny
W kościołach odczytano List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Ani słowa na temat gender, liczne gesty otwartości wobec osób żyjących w nieformalnych związkach i rozwodników – taki przekaz niesie list pasterski Episkopatu Polski, który w niedzielę odczytywany jest w kościołach w całym kraju.

Biskupi zwrócili się do wiernych przy okazji Niedzieli Świętej Rodziny. Można zauważyć zmianę w porównaniu z listami z poprzednich lat. Przede wszystkim nie ma już straszenia gender, a Episkopat nie zaklina rzeczywistości i otwarcie pisze o problemach, z jakimi borykają się polskie rodziny. Złagodzony też został ton wypowiedzi.

„Potrzeba dojrzałych w wierze rodziców, potrzeba świadectwa małżonków i całych rodzin, aby Ewangelia o rodzinie była przekazywana z radością i miłością wszystkim, zwłaszcza tym, których dotknął kryzys wiary, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wiele rodzin boryka się dzisiaj z problemami niewiary swoich dzieci, zauważamy z niepokojem wzrost rozwodów i związków nieformalnych. Z tym większym przekonaniem trzeba głosić Ewangelię o rodzinie, daną wszystkim przez Boga Ojca w osobie Jezusa Chrystusa” – piszą na wstępie hierarchowie.

Zwracają uwagę, że przekaz Kościoła nie powinien być adresowany tylko do tych, którzy akceptują jego naukę. Trzeba „podjąć odpowiedzialność wobec wszystkich swoich dzieci”.

LIST PASTERSKI BISKUPÓW

[Kościół] stanowczo przypomina Boże prawo, a jednocześnie z miłosierdziem chce być blisko braci i sióstr, którzy – nieraz nie ze swojej winy – znaleźli się w sytuacjach trudnych czy wręcz żyją w relacjach sprzecznych z Bożym zamysłem. Myślimy tutaj o żonach i mężach opuszczonych i z wiarą czekających na powrót niewiernego współmałżonka, o dzieciach doświadczających dramatu rozwodu rodziców.

Autorzy listu odwołują się do nauczania papieża Franciszka w tej kwestii. „Ojciec Święty Franciszek przypomniał bardzo wyraźnie, że Kościół nigdy nie potępia człowieka, ale stanowczo piętnuje grzech, który stoi na przeszkodzie do szczęścia ludzkiego. Wszyscy jako Kościół – biskupi, kapłani, osoby konsekrowane i świeccy, a zwłaszcza rodziny, mamy towarzyszyć osobom zagubionym w ich powrocie do Boga” – zaznaczają.

Chodzi m.in. o „osoby żyjące w powtórnych związkach i o tych, którzy z różnych powodów odrzucają sakrament małżeństwa”.

W liście poruszane są też inne tematy, w tym te związane z seksualnością człowieka. Nie ma tu jednak miejsca na retorykę jak z ojca Rydzyka. Hierarchowie przypominają tylko, że potrzeba „świadomych i umiejących odczytywać znaki czasów rodziców, aby nie niszczyć niewinności dziecka, aby nie zakłócić jego naturalnego procesu dojrzewania i odkrywania siebie także na poziomie seksualnym”.

LIST PASTERSKI BISKUPÓW

Konieczne jest więc wytworzenie w rodzinie atmosfery bliskości i wzajemnego zaufania. Ta atmosfera rodzi się tylko wtedy, kiedy rodzice silni łaską sakramentu małżeństwa, wsparci miłością, są darem dla siebie wzajemnie i dla dzieci.

Orędzie Episkopatu skomentował dominikanin ojciec Paweł Gużyński. Jak stwierdził, „dobrze, że biskupi przestali krzyczeć na wiernych”. „Zamiast straszyć są słowa, które mają ludzi natchnąć do dobrego. Bardziej chodzi właśnie o pozytywny przekaz dla wiernych, w którą stronę mają iść” – powiedział.

Źródło: Interia / „Nasz Dziennik”

naTemat.pl

„Kaczyński nie pokona PO. Odebrali mu rolników, młodych i biskupów”. „Co ty gadasz, Czarek?!”

prot, wideo: więcej na RADIO ZET, 28.12.2014
http://www.gazeta.tv/plej/19,103087,17186762,video.html?embed=0&autoplay=1
Dzisiejsza audycja „7 dzień tygodnia” w Radiu ZET Moniki Olejnik była bardzo burzliwa. Najpierw publicyści kłócili się o szanse PiS na przejęcie władzy. Potem atmosferę podgrzała sprawa prof. Chazana.
– Ta ekipa nie może oddać władzy i robi wszystko, by tego nie uczynić – mówił w Radiu ZET prof. Jan Żaryn. – Myślę, że dlatego, że ma strasznie dużo ryzykownych decyzji w swojej w historii – dodał gość Moniki Olejnik w audycji „7 dzień tygodnia”. Cezary Michalski, publicysta „Krytyki Politycznej”, wtrącił, że PO nie oddaje władzy, bo konkurencja nie może jej przejąć. – Ma beznadziejną opozycję – stwierdził.Następnie dowodził, że PiS nie wygra z PO. – Dlaczego Jarosław Kaczyński nie jest w stanie zagrozić temu systemowi? Widzieliśmy to na marszu 13 grudnia. Średnia wieku była mniej więcej o 20 lat wyższa od Marszu Niepodległości. Młodych odebrali mu narodowcy, nuncjusz apostolski – biskupów. W dodatku zza węgła wyskoczył Piechociński, który odebrał mu elektorat wiejski – stwierdził.

– Co ty gadasz, Czarek? Jeżeli wszyscy opuścili Kaczyńskiego, to kto poszedł w tym marszu? – zapytał Marcin Wolski, publicysta „Gazety Polskiej”.

– 30 tys. ludzi przywiezione autobusami, za pieniądze, za 50 milionów, które PiS dostaje co roku – odpowiedział Michalski.

Awantura o Chazana

Kolejna część programu zakończyła się awanturą, kiedy Jan Żaryn zaczął mówić o Bogdanie Chazanie, który, zdaniem historyka, „stracił pracę, ponieważ ma poglądy”. Od razu kontrował go Michalski. – Nie dlatego! Dlatego że uważa, że kobiety to śmieci! I uniemożliwia innym posiadanie poglądów! – odpowiedział mu Cezary Michalski.

Bogdan Chazan, dyrektor stołecznego szpitala położniczego, stracił posadę po tym, jak odmówił legalnej aborcji.

– Mam nadzieję, że profesor poda pana do sądu – odpowiedział Żaryn. – Mam nadzieję, że pan sam siebie poda do sądu. Szczęśliwie stracił robotę za to, że on łamie innym sumienia! – krzyczał Michalski.

Zobacz także

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: