Hairwald

W ciętej ranie obecności

Tusk – Kwaśniewski

Tusk o wyborach: Mam większą wyobraźnię niż Kwaśniewski

09.10.2013
Aleksander Kwaśniewski, Donald TuskAleksander Kwaśniewski, Donald Tusk (AG)
– Prezydent Kwaśniewski był mistrzem dwóch kadencji i być może nigdy nie myślał o możliwości wygrania trzeciej kadencji, bo jako prezydent nie mógł kandydować. Ja mam ambicję sięgać dalej wyobraźnią – tak zareagował Donald Tusk na wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego w „Gazecie Wyborczej” .
Były prezydent w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej”, w wywiadzie dla „Polityki Ekstra”, mówi, że trzecie zwycięstwo Tuska z rzędu jest chyba niemożliwe, bo „nie jest on ani Angelą Merkel, ani Tony’m, Blairem”.- Trudno mi sobie wyobrazić, że PiS może nie wygrać wyborów. Stopień zużycia rządu, zniechęcenia, frustracji ludzi jest duży. Wielu wyborców zostanie w domu, a niska frekwencja będzie sprzyjać PiS – stwierdza Kwaśniewski. I dodaje: – Nadzieja w tym, że Jarosław Kaczyński zacznie obrażać wszystkich dokoła. Jest przecież tyle środowisk, które można przypisać do PZPR… Ale proces odchodzenia od PO jest raczej trwały.

Tusk zapewnił dziennikarzy w Sejmie, że zamierza walczyć o trzecią kadencję: – Mam większą wyobraźnię niż prezydent Kwaśniewski. Nie tylko wyobrażam sobie w 2015 r. takiego scenariusz, w którym PiS nie wygrywa, ale traktuję to jako moje zadanie. To oczywiste, że jednym z moich z zadań, jako lidera Platformy, jest zadbanie o to, żeby PiS w Polsce nie rządził. Zawsze o tym otwarcie mówię – podkreślił premier.

Jednocześnie Tusk zapowiedział, że w listopadzie „zaproponuje nowy kierunek polityki po kryzysie oraz zmiany w rządzie”. To znaczy, że posłuchał prezydenta Kwaśniewskiego, który właśnie takie działania mu doradzał w wywiadzie. – Nowy rząd powinien określić się wobec kilku strategicznych spraw, np. wejścia do strefy euro – podkreślał Kwaśniewski.

Wyborcza.pl

One thought on “Tusk – Kwaśniewski

  1. Pingback: Kwaśniewski, Tusk, Kaczyński | Hairwald

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: