Hairwald

W ciętej ranie obecności

Duda na Ciemnej Górze

Przewodniczący “Solidarności”, Piotr Duda wybrał fatalne miejsce, aby walczyć o prawa pracownicze. Nie tylko dlatego, że Jasna Góra do tego się nie nadaje, ale retoryka jest źle wybrana. Bo cóż to znaczy, że “koalicja rządowa postanowiła odebrać resztki nadziei Polakom na spokojną starość po wieloletniej ciężkiej pracy, skazując na pracę aż do śmierci”.

Duda mówił o reformie emerytalnej “67”, wg której jakoby aż do śmierci mamy pracować. Szybko Duda wybiera się na tamten świat, może dlatego, że przemawiał u zakonników, oni są blisko Boga, a więc śmierci. Mimo to nie wybierają się ze zbytnią ochotą na tamten świat, ojcowie paulini żyją dłużej niż przeciętny Polak.

Najważniejsze: to nie Tusk skazuje Polaków, ale ekonomia i myślenie o przyszłości. Już są problemy z wysokością wypłaty pieniędzy emerytom, a za kilka-kilkanaście lat korzystających z emerytury będzie zdecydowanie więcej, a tych, którzy na nich będą pracą zarabiali – mniej. Świat nie ogląda się na protesty tych, którzy chcieliby jak najszybciej przejść na emeryturę, przedłużany jest wszędzie wiek zdolności do pracy. Ekonomiści mówią już o 69 latach, które powinny być granica przejścia w stan odpoczynku od pracy.

Na Jasnej Górze zakonnicy tym się nie przejmują, bo pielgrzymi odpowiednio obdarują i paulini osiągają dzięki temu średnią życia wyższą niż przeciętna w kraju.

Ale to miejsce dzisiaj drażni. Za czasów PRL-u Kościół był instytucją służącą jako schronienie dla dysydentów. Dzisiaj nie ma takiej potrzeby, kraj jest suwerenny i wolność gwarantuje wszystkim. Taka postawa, jak Dudy, wzmacnia tylko tych nierobów i nastawia negatywnie do państwa polskiego. Jasna Góra służy jako schronienie dla takich, jak o.Rydzyk, który tam może pluć na władzę i Polaków inaczej myślących niż on. To nie jest Jasna Góra, to polska Ciemna Góra.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: