Hairwald

W ciętej ranie obecności

Agent Tomek chce aresztować generała Jaruzelskiego

Gen--Wojciech-Jaruzelski

Agent Tomek (Kaczmarek, PiS) chce aresztowania Wojciecha Jaruzelskiego. Zwrócił się do dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu z pismem o zastosowanie wobec generała tymczasowego aresztu jako środka zapobiegawczego.

– W mojej ocenie miejsce gen. Jaruzelskiego jest w więzieniu. Skierowałem wniosek o areszt dla niego, bo widzę, że czuje się on świetnie! Ostatnio np. ochoczo świętował swoje dziewięćdziesiąte urodziny, dobrze się bawił, śmiał. Czy tak wygląda człowiek chory?! – przekonuje poseł PiS.

Jaruzelski nie widzi nic niewłaściwego w tym, że wziął udział w uroczystości. W oświadczeniu przesłanym do mediów porównywanie „okolicznościowego spotkania” z „uciążliwym fizycznie i psychicznie zasiadaniem przez lata na ławie sądowej”, nazywa „nonsensownym, a nawet cynicznym”. „Przeszedłem kilka bardzo ciężkich chorób, czuję się źle, ale jeśli lekarze uznają to za możliwe, wrócę na sądową ławę jako oskarżony o ‚kierowanie zorganizowanym związkiem przestępczym'” – pisze.

A następnie generał ironizuje: „Jak wiadomo, Prokuratura Katowickiego Oddziału IPN, na czele z panią Ewą Koj, podjęła stosowną inicjatywę. Ma ona za sobą ‚trening’ w postaci bardzo kosztownej, a w skutkach jałowej ekshumacji zwłok gen. Władysława Sikorskiego. Myślę, że być może wkrótce odbędzie się powtórka takiej operacji wobec mnie, dla upewnienia, czy rzeczywiście byłem chory”.

Zdaniem Jaruzelskiego, „bez stanu wojennego nie wiadomo czy, kiedy i jakim kosztem doszłoby do historycznego porozumienia i Okrągłego Stołu”. Generał  przywołuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, zamieszczone w książce „My” Teresy Torańskiej, w której prezes PiS mówi m.in. o „Solidarności”. „Ten monstrualny ruch ze względu na swój charakter i konstrukcję do demokracji się nie nadawał. […] Gdyby „Solidarność” w 1989 roku miała siłę z 1981 roku, to w ogóle żadnego normalnego mechanizmu demokratycznego w Polsce by się nie zbudowało” – cytuje Jaruzelski.

„Logicznie bowiem rzecz biorąc, stan wojenny, osłabiając, blokując impet ‚Solidarności’, przyczynił się do tego, że po kilku latach, w odmienionej sytuacji międzynarodowej, zbudowanie owych demokratycznych mechanizmów stało się możliwe” – pisze Jaruzelski. Generał zaznacza, że czeka na komentarz Kaczyńskiego.

Gdyby Kaczyński był konsekwentny i słowny, agenta Tomka (Kaczmarka) kopnąłby w tyłek, aby ten wylądował na Księżycu. Zresztą to miejsce także dla prezesa, wszak po to w dzieciństwie z bratem „ukradli Księżyc”.

Single Post Navigation

4 thoughts on “Agent Tomek chce aresztować generała Jaruzelskiego

  1. sybirak6 on said:

    Tomciu agencie dla ubogich ja sybirak sam połamie ci nogi,ty śmieciu z patalogicznej rodziny.

  2. wiesiek on said:

    Pewno mu z ABC zostały jeszcze kajdanki i w blasku fleszy o 6 rano.Tyle ze „niech uważa”Generał ma legalnie bron i sam się chyba nie postrzeli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: