Hairwald

W ciętej ranie obecności

Terlikowski symbolicznie zabija: fanatyk niebytu

terlikowskiTalib

Tomasz Terlikowski opowiedział się wreszcie po której stronie karabinu stoi. W „Rzeczpospolitej” opublikowa artykuł po zamordowaniu w Paryżu 12 pracowników satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” przez islamskich fanatyków.

Wybitny konstytucjonalista prof. Wojciech Sadurski nastepująco to ujmuje:

Sadurski3

Terlikowski w artykule wyraża podziw dla zabójców, a pogardę dla naszej cywilizacji. Fanatyk Terlikowski opowiada się za fanatykami islamskimi.

sadurski4

Terlikowski stoi po stronie zabójców. Trzyma im kolbę karabinu. Mentalnie naciska spust. W imię religii symbolicznie zabija, bo inaczej nie może.

Ale kto wie, gdyby nadarzyła się rzeczywista okazja, czy w imię niebytu (bo Bóg nie jest fizycznością), nie wahałby się, aby mnie i ciebie zabić?

Single Post Navigation

One thought on “Terlikowski symbolicznie zabija: fanatyk niebytu

  1. ereglo on said:

    Oczywiście nasi, rodzimi talibowie nie będą mordowali „bluźnierców”, bo cywilizacyjnie jesteśmy kilkaset lat dalej. Ale, jeśli chodzi o intencje, osławiony paragraf KK o obrazie uczuć religijnych jest przejawem równej ciemnoty, jak fatwa rzucana na tych co odważą się „obrażać” wiarę i uczucia jej wyznawców. Tyle, że my jesteśmy na tyle „cywilizowani”, że zamiast zabijać wolnomyślicieli – jak to robiliśmy paręset lat temu – tylko wsadzamy ich do więzienia, najczęściej nawet „tylko” w zawieszeniu. Ot, tolerancja!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: