Hairwald

W ciętej ranie obecności

Katastrofa smoleńska kamieniem węgielnym polityki Kaczyńskiego

kaczyńskiSkanduje

Niby była to kolejna miesięcznica smoleńska, do tego w cieniu WOŚP. Ale padły w niej znamienne słowa, które winniśmy zakonotować, bo to najważniejsza sprawa dla Jarosława Kaczyńskiego.

Przede wszystkim – dla ukarania za Smoleńsk, Kaczyński musi Polskę wyprowadzić ze struktur unijnych.

Po drugie – najważniejsza dla brata Lecha Kaczyńskiego jest zemsta na Donaldzie Tusku, który otrzyma najwyższe zarzuty: zdradę i mord.

I po trzecie – może i najważniejsze – Kaczyński nie wie, jak sformułować smoleńskie brednie dla ciemnego luda, aby w dalszym ciągu wierzył. Najważniejsze cytaty:

1. Nie mówi się jeszcze o tym publicznie [o prawdziwych przyczynach tragedii w Smoleńsku], ale kolejne kroki są wykonywane. Muszę wspomnieć o tym, który od 6 lat jest na pierwszej linii walki o prawdę – o Antonim Macierewiczu. Antoni, Antoni!

2. Dojdziemy do tej prawdy, musimy jeszcze pewne rzeczy uporządkować. Droga będzie trudna. Mówiłem o tablicy upomiętniającej miejsce, w którym stał krzyż… Wierzę, że ona niedługo już będzie. Że to miejsce niedługo zostanie upamiętnione, a pan prezydent dotrzyma słowa.

3. Będziemy nieśli Polskę dalej. Ku sprawiedliwości. Ku rządom, które będą odpowiadały Polakom, polskim patriotom. Żadne naciski i pohukiwania, żadne słowa, które nigdy nie powinny paść, zwłaszcza z niemieckich ust, nie zawrócą nas z tej drogi. Będziemy szli do przodu, rozwiązywali konkretne problemy. Będziemy czynić Polaków szczęśliwszymi. Będziemy realizować program Lecha Kaczyńskiego. On nie zdążył go zrealizować, zginął, poległ. Ale ta droga została wyznaczona. Dojdziemy nią do końca.

Więcej >>>

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: