Hairwald

W ciętej ranie obecności

PiS jest reaktywny, należy przeciwstawić wizje i aspiracje społeczne. Zadanie dla Platformy Obywatelskiej

coPo1

Mimo ogromnego szacunku dla .Nowoczesnej i elokwencji lidera Ryszarda Petru, to nie on winien być polityczną zaporą dla demolki PiS.

Platforma Obywatelska ma w swoich szeregach osobowości, ale te są przykryte przez aparatczyka Grzegorza Schetynę, który nie wiadomo dlaczego wycofuje się z krytyki PiS.

Dlaczego?

Bo źle to jest postrzegane za granicą? Ależ Unia Europejska widzi to, co my w kraju odczuwamy. Politycy unijni mogą dojść do konkluzji, że PiS nie ma realnego politycznego przeciwnika.

A przeciwnik ma nie tyle atakować, co samemu konstruować wizję nowoczesnej przyszłości. A jest co konstruować. Arsenał środków politycznych jest bogaty, zarówno twardych środków, jak i miękich.

kopacz

Dlaczego Schetyna nie potrafi wyciągnąć prostych logicznych konsekwencji z oświeceniowego braterstwa i równości. Wszystkie nasze aspiracje mają prawo do równoprawności: rodzina i nowoczesność związków partnerskich.

Należy mówić swoim jezykiem, nie reaktywnym, ale językiem aspiracji i dawać temu przykłady.

Ewa Kopacz miała jeden z pomysłów, iż stworzy gabinet cieni. Gdzie on jest, gdzie jest była premier? Gdzie są świetni Rafał Trzaskowski i Tomasz Siemoniak?

Schetyna grzebie sam siebie i Platformę stwierdzeniem, iż w Parlamencie Europejskim politycy PO „nie powinni oni mieć aktywnego udziału w tej debacie”. Schetyna chyba spleśniał, gdy wyklucza udział w debacie na temat demolowania życia publicznego (Trybunał Konstytucyjny i media publiczne) w Polsce.

Platformo, do roboty i to mimo grabarza Schetyny. Pod jego przywództwem PO zjedzie do 5 proc. poparcia, wówczas Kaczyński weźmie kraj w autokratyczny pacht. Czyli za mordę.

Grozi tym, że nawet Komitet Obrony Demokracji wypali się od środka. Społeczeństwo obywatelskie wyszło na place i ulice bez zachęty polityków, bez ich wsparcia. Szanujcie opór, nieposłuszeństwo i bunt wobec skansenu PiS – to są wartości obywateli, którym na Polsce zależy, którym kraj nie jest obojętny.

trzaskowski

schetyna

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: