Hairwald

W ciętej ranie obecności

Szaleniec Macierewicz chce być racjonalny, jak każdy pacjent

macierewiczKryjeSię

Nie tylko Polacy mają problem z Antonim Macierewicz, ale wszyscy inni. Czy prawdą jest  określenie Jadwigi Staniszkis, że Macierewicz „kryje się za fasadą szaleństwa, ale w rzeczywistości działa bardzo racjonalnie”?

Po co mu taki wizerunek?

Szaleniec nie jest odpowiedzialny nawet za siebie, a Kaczyński zrobił Macierewicza odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Polski.

Gdzie tu sens?

Czy najście siedziby NATO jest racjonalne, ale ukryte za fasadą szaleństwa? Polityka państwa winna być logiczna, a jakakolwiek ocena Macierewicza jest schizofreniczna.

Niemiecki „Die Welt” zastanawia się nad polskim ministrem obrony, bo ten chce zerwać kontrakt zbrojeniowy zawarty przez poprzedni rząd na zakup za ponad 3 mld euro 50 śmigłowców wielozadaniowych produkowanych przez niemiecko-francusko-hiszpański koncern Airbus Helicopters.

Niemcy nie muszą się Macierewicza obawiać, to my Polacy patrzymy, jak on wywołuje co rusz absurdalne awantury, któraś wreszcie skutkuje jakimś kolejnym Smoleńskiem.

Wizerunek szaleńca może być tylko własnością szaleńca. Żadna fasada racjonalności go nie zakryje. Macierewicz chce postawić fasadę normalności, ale zawsze wychodzi zza niej szaleniec.

I to jest prawdziwy wizerunek pacjenta Macierewicza.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: