Hairwald

W ciętej ranie obecności

Dryjańska wychodzi z Kościoła rzymskokatolickiego, aby w nim nie gnić nawet na papierze

wypisujęSię

Anna Dryjańska, młoda publicystka i działaczka organizacji kobiecych, zdecydowała sie na krok wyjścia z męskiej organizacji, w której rząd jest sprawowany przez starszych panów „zafiksowanych na tym, co między kobiecymi nogami”.

Dryjańska opuszcza Kościół rzymskokatolicki, który „gardzi kobietami i jest gotowy złożyć ich życie na ołtarzu swojej ideologii religijnej”.

Dryjański nic nie ma nic do Chrystusa – przede wszystkim postaci literackiej, bo tak należy traktować opis działalności Jezusa z Nazaretu w czterech Ewangeliach – „mam dużą sympatię dla tego ponoć długowłosego lewaka, którego dziś biskupi oskarżyliby pewnie o gender i inne herezje. Po prostu w pewnym momencie, kończą się wymówki i trzeba coś zrobić. Dla mnie ten moment nadszedł wtedy, gdy biskupi rozpoczęli agitację polityczną na rzecz zmuszenia do rodzenia kobiet umierających i ciężko chorych, zgwałconych i tych, których ciąża jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzona.”

Ideologię biskupów Dryjańska nazywa apartheidem:

„Antykobieca ideologia biskupów napędza apartheid płciowy w kościele, a kościelny apartheid płci wzmacnia antykobiecą ideologię biskupów.”

Publicystka konkluduje:

„Samo to, jak panowie biskupi gardzą kobietami byłoby dla mnie wystarczającym powodem do apostazji. Ale są przecież dziesiątki innych rzeczy, setki, jeśli nie tysiące, plugawych działań i wypowiedzi biskupów – wobec osób chorych na niepłodność, wobec dzieci, wobec ludzi wierzących w inne bóstwo, wobec ateistów… Wymienianie ich wszystkich zajęłoby dziesiątki doktoratów.

Po owocach ich poznacie. Ja poznałam. I wypisuję się z tej zgniłej organizacji.”

Publikuje swój akt wyjścia, apostazji.

94c2f133ea9f5822a0b26a9e0ca4f2eb,641,0,0,0

Za nią pójdą inni. Bo nie ma powodów intelektualnych, duchowych i moralnych, aby gnić w takiej mizoginicznej organizacji.

Więcej >>>

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: