Hairwald

W ciętej ranie obecności

Skansen PiS – realny w niewielkiej perspektywie czasu

paulina hennig kloska

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska celnie wypunktowała planowany budżet na przyszły rok, który zakłada najwyższy deficyt w historii, a założenia są bardzo optymistyczne. Wystarczy, że wzrost gospodarczy będzie niewiele mniejszy, a ściagalność podatków nie uda się, jak PiS zamierza, Polska przekroczy zadłużenie 3 proc. PKB. Wówczas Unia Europejska uruchomii procedurę nadmiernego zadłużenie.

PIS przysparza nam samych kłopotów. Posłanka Nowoczesnej mówiła na briefingu:

nowoczesna

Mamy zapowiedź bardzo wysokiego deficytu na przyszły rok. Ponad 60 mld zł to jest 3% PKB, czyli blisko procedury nadmiernego deficytu i to jest wariant optymistyczny założeń tego budżetu, bo zakłada się w nim pozytywne wskaźniki gospodarcze i dużą ściągalność podatków m.in. z podatku VAT. W naszej ocenie ta ściągalność nie daje jeszcze żadnych tak optymistycznych rezultatów.”

PiS nie rządzi, tylko uprawia propagandę:

Jeżeli chodzi o dane o gospodarce, to rząd je skorygował. To dosyć spora korekta o 3,4 %. Nie ma złotego samochodu, nie ma fabryki mercedesa, którą rząd chwalił się w pierwszych miesiącach swojej działalności.”

Polskę omijają inwestorzy, jesteśmy jak chory człowiek Europy, trędowaty:

To co dzieje się w gospodarce można streścić jednym zdaniem: Inwestorzy omijają nasz kraj. Spadek inwestycji to ponad 7% w stosunku do roku ubiegłego i na tej podstawie rząd szacuje, że PKB będzie rosło szybciej.”

Zagrożenia są realne i szybko je odczujemy:

Trzeba powiedzieć wprost: wolniej rosnąca gospodarka to jest mniejsza liczba miejsc pracy, wolniej rosnące prace. Mieliśmy skracać dystans do Zachodu, a tak naprawdę w ten sposób będziemy ten dystans powiększać”.

Rządy PiS to zacofanie, znowu oddalamy się od świata zachodniego. Teraz nam fundną igrzyska – będa ścigać polityków opozycji – i zachętę duchową: Kościół.

Sprawdza się najgorsze. Skansen.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: