Hairwald

W ciętej ranie obecności

Kaczyński i PiS: tyrania kłamców i głupców

Duda strachem podszyty.

Przeraża mnie myśl, że liderzy największych krajów Unii, na czele z Angelą Merkel pielgrzymującą na Nowogrodzką, robili od 18 miesięcy wszystko, żeby tylko artykuł 7. nie został uruchomiony przeciw Polsce. Nikt w obozie władzy nie przyjął wyciągniętej ręki ani koła ratunkowego.

Kaczyński położył lagę na znaczeniu Polski, dla niwego liczy się tylko rządzenie.

Nagie rządzenia.

Dobrze to ujął prof. Marcin Król – wybitny intelektualista – to jest tyrania kłamców i glupców.

– Moim zdaniem to, co uprawia PiS w tej chwili, to jest granie na poczuciu bezpieczeństwa i jednocześnie na tym, że w każdym z nas jest skłonność do dobra i zła, czyli granie na skłonności do zła. To jest zło. PiS dla mnie uosabia w całości i niektórzy z przedstawicieli PiS-u zło, diabła.

Liczę, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukać za wszelką ceną konfliktu w sprawie, w której najzwyczajniej w świecie nie ma racji – mówi Donald Tusk.

Komisja Europejska rozpoczyna procedurę wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Komisarze na posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. Zaakceptowali tym samym propozycję wiceszefa Komisji Europejskiej.

Ruch Komisji Europejskiej skomentował  Tusk. – Ta decyzja wynika z głębokiej zmiany, jaką zaproponowała większość parlamentarna, więc PiS. Zmiany polegającej na tym, że to władza będzie ponad prawem, a nie prawo ponad władzą. Tak to oceniają instytucje europejskie – mówi były polski premier, który przebywa w Krakowie.

Potem szef Rady Europejskiej mówi jeszcze mocniej:

– Głęboko liczę na to, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukać za wszelką ceną konfliktu w sprawie, w której najzwyczajniej w świecie nie ma racji.

Jeszcze raz zapewnił, że „zrobi wszystko, żeby żadne kary nie spotkały Polski”. – Ale konsekwencje już są. Z dużym zdziwieniem patrzy się w Brukseli na to, co dzieje się w Warszawie – stwierdził były premier.

Włodzimierz Cimoszewicz bardzo dosadnie o rzadzącym PiS:

„Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi „nic mi nie zrobicie””.

Maciej Stuhr odniósł się do decyzji prezydenta Dudy w sprawie podpisania ustaw o SN i KRS. Wyśmiał głowę państwa na Facebooku.

Strażnik Konstytucji, hahaha! Bardzo śmieszne! Lodów bym mu nie dał potrzymać, bo by na pewno liznął!

 – napisał.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: