Hairwald

W ciętej ranie obecności

Błaszczak i Rydzyk. Kłamstwa w służbie małych ludzi

Błaszczak problemu rasizmu nie widzi

Do tego, co wydarzyło się ostatnio w Poznaniu trudno podchodzić bez emocji. Mężczyzna pobił tam ciemnoskórą nastolatkę, krzycząc przy tym „Polska dla Polaków”. Skandaliczny, rasistowski atak wywołał lawinę krytyki z każdej strony sceny politycznej, zatrzęsło się również w Internecie. Tymczasem w tej sytuacji zawiodła osoba, która z racji pełnionego stanowiska powinna szczególnie dbać o to, aby zachować się przyzwoicie i śrubować standardy. O kim mowa? Otóż szef MSWiA stwierdził po ataku, że to wprawdzie „skandaliczna sytuacja”, ale… podobnych zdarzeń jest coraz mniej. Ważniejszy problem Mateusz Błaszczak widzi natomiast w tym, że „próbuje się wytworzyć przekonanie, że w Polsce jest wiele ataków na tle rasistowskim”, czytamy na portalu WP.

Na takie dictum opadają ręce. Takiej postawy nie akceptuje także Marek Borowski, senator i były wicepremier, który w TOK FM nazwał Błaszczaka „jednym z największych szkodników w rządzie”.Podkreślił, że szef MSWiA nie chce zauważyć problemu rasizmu. – „Rzecz polega na tym, że minister Błaszczak wielokrotnie mówił, że nie ma w Polsce takiego problemu, problemu rasizmu. Kiedy narodowcy z faszystowskimi hasłami demonstrowali w Warszawie, to mówił, że to była piękna demonstracja” – przypomniał Borowski. Niestety adekwatnie do tego Błaszczak nie podejmuje też żadnych działań systemowych, aby uczulić policjantów na rasistowskie zachowania. Reakcję Błaszczaka na pobicie ciemnoskórej 14-latki senator Borowski postrzega jako niewystarczającą. – „Bardzo dobrze, że pan Morawiecki potępił ten atak – przyznał. – Ale trzeba pamiętać, że jest on premierem, więc moja ciekawość jest taka, czy przeprowadzi męską rozmowę z panem Błaszczakiem?” – zastanawiał się. Przydałoby się, bo chmur nad szefem resortu sił zbiera się coraz więcej.

Zaś polska pisarka Magdalena Parys mieszkająca w Berlinie pisze o pisowskich kłamstwach nt. zagrożeń na Zachodzie, w tym w NIemczech.

PiS to typowo amoralna partia pokroju katolickiego.

Okładka najnowszego „Nesweeka”.  Raport o gigantycznych wpływach toruńskiego zakonnika.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: