Hairwald

W ciętej ranie obecności

Macierewicz, Morawiecki – panowie Zero Zero, którzy mienią się Polakami. Tacy zdegradowali nam ojczyznę

Dr Maciej Lasek skomentował wypowiedź Bartosza Kownackiego (PiS) na temat katastrofy smoleńskiej.

Politycy PiS wydają się bardzo zaskoczeni zawetowaniem przez prezydenta Dudę ustawy degradacyjnej. Miała ona umożliwić odebranie stopni wojskowych tym, którzy w latach 1943 – 1990 zaprzeczyli swoją postawą „polskiej racji stanu”. Prezydent uzasadniając swoją decyzję, powiedział, że „długo się nad tą ustawą zastanawiałem. Moje poglądy, jeśli chodzi o czasy słusznie minione i ludzi, którzy brali czynny udział zwłaszcza w budowaniu aparatu represji, są jednoznaczne (…) Ta ustawa jest niesprawiedliwa. Nie możemy przywracać sprawiedliwości niesprawiedliwą ustawą. Nie tędy droga”.

Do tej decyzji odniósł się Antoni Macierewicz w swoim programie „Pilnujemy Polski” emitowanym na antenie Telewizji Republika. Były minister obrony nie pozostawia na prezydencie suchej nitki. Zarzuca mu pomoc ludziom z dawnego aparatu komunistycznego i zastanawia się czy „Andrzej Duda powrócił do formuły grubej kreski i Okrągłego Stołu”. Jednocześnie podważa sens jego prezydentury, bo ma wrażenie, że „mało kto ze środowiska obozu patriotycznego zdawał sobie sprawę, że głosując na Andrzeja Dudę, wybiera taki, a nie inny sposób wyjścia spod okupacji sowieckiej (…) Wyjście, które poprzez weto potrwa latami”.

No cóż, jak widać „wojenka” na linii Antoni Macierewicz – prezydent Duda ma się dobrze. Były szef resortu obrony nie odpuści, bo w końcu prawda jest tylko jedna, oczywiście jego, Antoniego Macierewicza.

W swoim programie nie ominął też tematu katastrofy smoleńskiej. Wszystkim wiadomo, że 10 kwietnia, w rocznicę tej tragedii, miał ukazać się już pełen raport, potwierdzający teorię zamachu. Zgodnie jednak z przewidywaniami, termin przekazania Polakom tego raportu znowu przeciąga się w czasie. Pan Macierewicz stwierdził, że „nie ma jeszcze wyniku badań związanych z sekcją zwłok. Opis, analiza i podsumowanie to czynności, które potrwają kilka miesięcy”.

Zapewne też nikt nie jest zaskoczony tym przedłużającym się śledztwem. Już mówi się, że podkomisja smoleńska potrzebuje jeszcze kilku dobrych lat na udowodnienie swoich tez więc bądźmy cierpliwi i czekajmy w spokoju. Może nowi eksperci, o których nikt nic nie wie, poza panem Macierewiczem, wspomogą jego teorie spiskowe i wreszcie legenda zyska dobrą oprawę „faktograficzną”?

„Człowiek, który w pierwszym wywiadzie po objęciu tego stanowiska mówi, że marzy mu się rechrystianizacja Europy, który następnie mówi o żydowskich sprawcach Holokaustu – a następnie składa wieniec przy pomniku, przy jakimś symbolicznym kamieniu upamiętniającym jedyną wojskową polską formację kolaborującą z nazistami, z hitlerowcami w czasie II wojny światowej – przekreśla się w tym momencie kompletnie. Dla zagranicy to jest „pan zero” – tak skomentował w TVN24 dotychczasowe dokonania Mateusza Morawieckiego na arenie międzynarodowej były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem, Beata Szydło nie była lepsza na tym stanowisku. – „Nie była ani mądrzejsza, ani lepsza. Ale nie próbowała mówić po angielsku” – dodał.

Cimoszewicz odniósł się do zbliżającej się 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej i faktu, że – wbrew zapowiedziom Macierewicza i reszty PiS – nie zostanie opublikowany raport końcowy, a tylko częściowy. – „To są żałosne próby ratowania się przed kompromitacją, która będzie konsekwencją przyznania, że nigdy żadnego zamachu nie było. Pan Kaczyński ze swoją grupą polityczną w sposób krańcowo cyniczny, dosyć obrzydliwy – biorąc pod uwagę, że zginął jego brat – wykorzystali do celów politycznych katastrofę lotniczą” – powiedział były premier.

Z pozycji doktora nauk prawnych Cimoszewicz skomentował wejście w życie znowelizowanej ustawy o Sądzie Najwyższym, w której zapisano m.in., że sędziowie mają przechodzić w stan spoczynku w wieku 65 lat. – „To dowodzi samobójczej skłonności do trwonienia zasobów, jakimi jako społeczeństwo dysponujemy”. Jego zdaniem, Komisja Europejska nie się „nabrać” na pozorne ustępstwa PiS w ustawach o sądach. – „Rośnie irytacja takimi próbami oszukania. Ci ludzie nie chcą, by robić z nich głupków” – stwierdził.

Ziobro skomentował uchylenie decyzji przez sąd w Gdańsku.

Polaku… minister przepierdala na delegacje 611 tys. zł a Tobie wzrośnie średnia emerytura o CZTERNAŚCIE zł… brutto? 😁👍

Single Post Navigation

One thought on “Macierewicz, Morawiecki – panowie Zero Zero, którzy mienią się Polakami. Tacy zdegradowali nam ojczyznę

  1. Tonette on said:

    Coś mi się wydaje,że ambasador Azari wręcz uzurpuruje sobie pierwsze miejsce w szeregu chętnych po łajania Prezesa.Na razie jeszcze nie ogłoszono afiliowania Polski jako „prowincji” Izraela.To iż za cuś takiego koszerni uważają USrael,to nie znaczy,że jesteśmy już po referendum,nawet jeśli niejaki Kushner wraz z Natanjachu tak postanowili.Co na takie dictum o.Dyrektor.Osobiście wątpię czy większość pisuarów zgodzi się też na obcięcie napletków.Takie pomysły to tylko dla PO.Oni i tak już nie mają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: