Hairwald

W ciętej ranie obecności

Kaczyński też zadawał się z dziewczyną Pięty

Okazuje się, że dzewczyna Stanisława Pięty Izabela Pek „obsługiwała” wszystkich pisowców, z prezesm włącznie.

Czy to ona jest Ruchadełkiem leśnym?

Krzysztof Bosak, wiceszef Ruchu Narodowego, ten sam który podważył teorię heliocentryczną i popadł w problematyczne rozważania na widok Hindusa w turbanie, rozwożącego jedzenie teraz wdał się na Twitterze w polemikę z zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodziło o jej komentarz do sondażu rp.pl „Czy akceptujesz stosowanie klapsów wobec dzieci.”

Najsmutniejszy sondaż tego tygodnia – prawie połowa badanych akceptuje bicie dzieci…” – napisała na Twitterze Sylwia Spurek komentując jego wyniki, na co Bosak odpalił: „Proszę nie wprowadzać w błąd. W sondażu było pytanie o ‚stosowanie klapsów’, a nie o ‚bicie dzieci’. To dwie różne rzeczy, co jest zrozumiałe dla każdego normalnego człowieka” – napisał.

Dodał następnie, że „Poprawny politycznie chórek od ‚klaps=bicie’ powinien pójść dalej w swoim pedagogicznym rewizjonizmie i postulować zakazania prowadzenia za rękę, potrząsania, przytrzymywania, kładzenia do łóżka, wkładania do wanny, zatrzymywania i zamykania w pokoju. To wszytko formy przemocy!” – pisał dalej.

Sylwia Spurek przypomniała narodowcowi, że dyskusję na ten właśnie temat mamy już za sobą „odbyła się ponad 10 lat temu. Wygrały, na szczęście, prawa człowieka dziecka. I przypominam, że każda przemoc wobec dziecka jest w Polsce zakazana zarówno przez prawo cywilne, jak i karne” – podkreśliła.

Wywody Bosaka skomentowała także Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD: „klapsy to BICIE stosowanie siły fizycznej poprzez gwałtowne uderzenie w celu wywołania BÓLU„. Co na to Bosak? „Lekki klaps wcale nie musi boleć, może być równie dobrze delikatnym klepnięciem sygnalizujący dziecku wolę rodzica” – czytamy.

W sumie na Twitterze zawrzało, bo okazuje się, że zdania wciąż na ten temat są podzielone i nie tylko na Twitterze to temat gorący. W rozmowie z radiem RMF24, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poseł PiS też przyznał, że nie jest przeciwnikiem klapsów: „Ja bym się znalazł w tej grupie, że bym akceptował klapsa jako sposób karcenia” – stwierdził, dodając, że „dzieci należy rozpieszczać, ale klaps nie przeszkadza w tym – czasem pomaga”.

Prawnicy z Instytutu Ordo Iuris wystosowali oficjalne pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie treści bajki „Harmidom”, emitowanej przez kanał Nickelodeon. Sympatycznej kreskówce zarzucają, że w pozytywnym świetle przedstawia związki homoseksualne, a zatem jest… niezgodna z konstytucją. Uświadamianie dzieciom, że rodzina to nie tylko mama i tata, jest dla konserwatywnych prawników z Instytutu Ordo Iuris nie do zaakceptowania. Opowiastkę o parze gejów wychowujących dziecko uznano za promocję homoseksualizmu i próbę deprawacji młodzieży.

Prawnicy powołali się na konstytucyjną definicję małżeństwa oraz ustawę o radiofonii i telewizji. Według Jerzego Kwaśniewskiego Rada uznała wniosek Instytutu za słuszny i upomniała nadawcę programu. Jego zdaniem Ordo Iuris toczy walkę z „lobby LGBT w dziecięcej branży filmowej”.

Komentatorzy, zwracają uwagę, że w tej sytuacji można odnieść wrażenie, iż debata publiczna na temat zjawisk niezgodnych z konstytucją staje się zabroniona i wyprzedza ją z powodzenie zwyczajna cenzura. Skoro jednak możliwość wyboru kreskówki zgodnej z własnymi przekonaniami i światopoglądem jest niekonstytucyjna, to co z całą resztą seriali i filmów, w których dzieją się rzeczy ewidentnie złe, niezgodne z prawem i dekalogiem? – pytają komentatorzy.

Papież chce zjednoczonej Europy, ale Europy różnorodnej. Ta wizja Europy jest bardzo bliska wizji Europy, którą my reprezentujemy. Papież użył nawet takiej metafory, że jedność europejska nie może być jak kula, bo kula ma w sobie doskonałą jedność, tylko tak jak wielościan, czyli jest to figura geometryczna bardzo spójna i my tak chcemy właśnie budować Europę, Europę ojczyzn, ale jednocześnie tożsamość naszych państw, narodów chcemy utrzymywać, podtrzymywać i pielęgnować” – mówił w Watykanie premier Mateusz Morawiecki.

Ciamajda Morawiecki nie zrozumiał Franciszka.

Internauci już się zastanawiają, gdzie pochowac prezesa Kaczyńskiego.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: