Hairwald

W ciętej ranie obecności

Pisowska afera GetBack. Wypierają się, a głównie Morawiecki ma brud za paznokciami

Krzysztof Brejza odpowiedział na słowa polityków PiS, jakoby afera GetBack miała być związana z Platformą Obywatelską.

W szkołach pojawiły się ulotki dotyczące pisowskiego programu 300+, zwanego „Dobrym startem”. Widać na nich Mateusza Morawieckiego otoczonego wianuszkiem dzieci. Pod zdjęciem zamieszczono kilka zdań, które Morawiecki z powodzeniem mógłby wygłosić na kolejnej konwencji PiS. Pod ta agitką widnieje jego podpis, ale bez wskazania pełnionej przez niego funkcji premiera.

„Zakaz prowadzenia działalności politycznej w szkołach był respektowany przez wszystkie rządy od 89 roku. Jak widać, ten równy wobec prawa jest pierwszym, który to prawo łamie. Nie można w ten sposób promować żadnych programów rządowych, ustalając siebie jako głównego bohatera ulotki, którą się rozdaje w milionach. Najbardziej porażające jest to, że premier polskiego rządu łamie polskie prawo” – powiedziała dziennikarzom Magdalena Kochan z PO. Przypomniała zapis art. 86 ustawy Prawo oświatowe, który stanowi, że w szkołach zakazane jest prowadzenie działalności partii i organizacji politycznych.

Morawiecki nie widzi problemu. – „Muszę przyznać, że treści ulotek nie zatwierdzam, natomiast nie sądzę, żeby tutaj popełniony został jakiś błąd” – stwierdził.

„W 1980 mój tata kupił książkę „Lenin i dzieci”. Przez lata nie pozwolił jej wyrzucić, uznając tę pozycję za wzorcowy przykład propagandy – szczególnie ohydnej, bo kierowanej do dzieci. Tak mi się przypomniało w związku z ulotkami kampanii „Dobry start” rozdawanymi w szkołach” – podsumowała na Twitterze Dorota Łoboda z ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji.

„Byliśmy świadkami nowej odsłony Big Brothera z udziałem opozycji. Wszyscy to widzieli, jak się zachowywali opiekunowie osób niepełnosprawnych. Matka, która stosowała przemoc wobec własnego syna. Byliśmy świadkami agresji matek, wręcz transu kobiet, które powinny się spalić ze wstydu” – trudno uwierzyć, ale tak właśnie powiedziała posłanka PiS Bernadeta Krynicka w trakcie dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Według niej, zachowanie protestujących matek „zakrawa na jakąś chorobę psychiczną”.

To nie pierwszy „popis” w wykonaniu posłanki Krynickiej. Podczas protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów stwierdziła: – „Znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie w takich warunkach niegodnych”. W rozmowie z TVN24 mówiła, że nie wierzy, że dzieci są tam dobrowolnie, nazwała ich obecność „manipulacją”. – „Moim zdaniem to jest karygodne, że ci rodzice przetrzymują niepełnosprawne osoby w Sejmie tyle dni” – mówiła posłanka PiS.

„Zabrakło wam odwagi, żeby porozmawiać z opiekunami i niepełnosprawnymi, zamiast ich atakować. Problem polega na tym, że państwo tylko oglądali w mediach, bo nie starczyło wam odwagi, żeby z tymi osobami porozmawiać. Trzeba było to zrobić. Mieli państwo odwagę rozmawiać, gdy byli państwo opozycją”– odpowiadała dziś Krynickiej Monika Rosa z Nowoczesnej.

Posłanka PO Magdalena Kochan z kolei zadała pytania, które pozostały bez odpowiedzi. – „Który artykuł regulaminu Sejmu upoważnił pana bliżej niezidentyfikowanego, bez munduru Straży Marszałkowskiej, do stosowania na terenie Sejmu przemocy. Czy ta przemoc stosowana na matkach spotkała się z jednym słowem krytyki z ust pani wicepremier, która jest odpowiedzialna za sprawy społeczne w rządzie i z ust minister Elżbiety Rafalskiej?” – mówiła.

Opozycja chciała wezwania na posiedzenie szefowej Kancelarii Sejmu i szefa Straży Marszałkowskiej i zapytać ich o przebieg protestu i sposób reagowania Straży. Posłowie PiS wniosek w tej sprawie odrzucili.

Witold Waszczykowskii (PiS) był gościem programu ONET Opinie. Były minister spraw zagranicznych wypowiedział się m.in. na temat Donalda Tuska.

>>>

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: