Hairwald

W ciętej ranie obecności

Duda w kościele wygłosił pisowską agitkę

To tylko jeden z wielu komentarzy podsumowujących przemówienie Andrzeja Dudy podczas mszy w kościele św. Brygidy w Gdańsku z okazji 38. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych oraz powstania NSZZ „Solidarność”. – „Serio to jest rocznicowe przemówienie na ważnej rocznicy prezydenta, który obiecał budować wspólnotę? Lepszej okazji do załatwiania politycznej bieżączki nie było?” – dziwiła się na Twitterze nawet prawicowa blogerka kataryna.

Przywódca strajku i pierwszy przewodniczący „Solidarności” Lech Wałęsa wyszedł, gdy zapowiedziano wystąpienie prezydenta. Nie usłyszał więc na szczęście kuriozalnych stwierdzeń Andrzeja Dudy m.in. o sądownictwie ani tego, że nawet słowem nie zająknął się na temat roli, jaką odegrał Wałęsa w Sierpniu 1980 r. Duda wychwalał za to obecne rządy, bo – według niego – zanim PiS doszedł do władzy, „Polska po 1989 roku nie była zdrową Polską”.

„To wielka sztuka być prezydentem i podczas wystąpienia w rocznicę porozumień sierpniowych nie wspomnieć słowem o Lechu Wałęsie. Wielka sztuka ignorancji, pychy i głupoty”;

Więc mówicie, że rocznica Sierpnia to świetna okazja, żeby w bazylice głowa państwa wygłosiła ostre, populistyczne przemówienie w obronie obecnej władzy”; – Jestem osobą wierzącą i nigdy by mi nie przyszło do głowy kłamać tak jak on w kościele” – komentowali internauci.

O jeszcze jednym aspekcie wystąpienia Dudy w kościele napisał Tomasz Marzec z TVN 24: – Chciałbym, żeby wreszcie ktoś z księży wyjaśnił mi, w jakim charakterze w czasie mszy przemawiają politycy i jaka jest to część liturgii”.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: