Hairwald

W ciętej ranie obecności

Kościół wspomaga PiS. Tak mają ci sojusznicy – ambona jako trybuna

„W parafii pod wezwaniem św. Tadeusza w Legnicy konkordat na dwa tygodnie kampanii wyborczej wylądował w koszu” – napisał Michał Kuczyński na Twitterze i załączył fotkę.

W ten sposób skomentował decyzję miejscowego proboszcza, który najwyraźniej zezwolił na oblepienie kościelnego ogrodzenia wyborczymi plakatami i gdzie na czas tuż przed wyborami kościół stał się miejscem masywnej wręcz agitacji politycznej.

W tym kościele proboszcz bezczelnie wskazuje, na kogo głosować, nie zważając na to, że czyni w ten sposób instytucję kościoła pospolitym narzędziem propagandy jednego ruchu politycznego oraz w ogóle podważa wiarygodność i zaufanie do kościoła w Polsce.

Na dodatek obrazek z Legnicy, daje paliwo krytykom kościoła i pokazuje, że polskie duchowieństwo wciąż nie dorosło do czasów, kiedy kościół nie sprawuje już władzy i kiedy o uwagę wiernych trzeba zabiegać. A ci nie są bezkrytyczni.

„Bardzo was proszę, zróbcie z tym w końcu porządek. Albo to jest dom Boży, albo polityczne targowisko. Nie po to budujemy kościoły, by służyły politykom. Nie po to” – komentuje internautka na Twitterze.

Prawo interesuje urzędników Kościoła tylko wtedy, jeśli im z tym wygodnie. Podobnie kompromis aborcyjny – był dobry, gdy liberałowie mieli większość w Sejmie.

Holtei

>>>

– Hanna Zdanowska, nawet jeśli zostanie wybrana, nie będzie mogła objąć mandatu prezydenta i nie będzie mogła sprawować funkcji. Wojewoda zwróci się do premiera o ustanowienie zarządu komisarycznego – powiedział na konferencji prasowej poseł PiS Jacek Sasin. – To kłamstwo – komentuje krótko w rozmowie z wiadomo.co prof. Marek Chmaj, specjalista w zakresie prawa administracyjnego. Według niego za taką wypowiedź polityk powinien zostać pozwany w trybie wyborczym. Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi i kandydatką KO na ten urząd.

Konferencja prasowa Jacka Sasina

– Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że pani prezydent Hanna Zdanowska, nawet jeśli zostanie wybrana prezydentem Łodzi, nie będzie mogła objąć mandatu prezydenta i nie będzie mogła tej funkcji sprawować – powiedział na konferencji prasowej w Łodzi poseł PiS…

View original post 1 828 słów więcej

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: