Hairwald

W ciętej ranie obecności

Tusk to gigant, a Kaczyński zwiędły wodzuś

Depresja plemnika

„Tłumacze nigdy nie powinni być wzywani do składania zeznań w sprawie rozmów, które tłumaczyli. Poufność i obowiązek zachowania tajemnicy stanowią fundamentalne wartości w pracy tłumaczy ustnych na całym świecie” – napisano w oświadczeniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych. To akt solidarności z tłumaczką Magdą Fitas-Dukaczewską, którą prokuratura chce przesłuchać w sprawie tzw. zdrady dyplomatycznej byłego premiera Donalda Tuska. Więcej na ten temat we wpisie: „Polowanie na Tuska”.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych przypomina o zasadach, stosowanych na całym świecie od czasów II wojny światowej. – „Członkowie Stowarzyszenia związani są najściślejszą tajemnicą, której należy przestrzegać wobec wszystkich osób i wszystkich informacji ujawnianych w trakcie wykonywania zawodu na jakimkolwiek spotkaniu, które nie jest otwarte dla publiczności”.

Murem za Fitas-Dukaczewską stanęli też dwaj byli premierzy, dla których pracowała. Leszek Miller powiedział w TVN24, że nie powinna być przesłuchiwana. – „Ci, którzy idą do konfesjonału zakładają, że to, co tam powiedzą, zostanie między nimi a kapłanem…

View original post 2 142 słowa więcej

 

Single Post Navigation

One thought on “Tusk to gigant, a Kaczyński zwiędły wodzuś

  1. ereglo on said:

    Chyba już najwyższy czas zacząć sporządzać listę hańby z nazwiskami prokuratorów na usługach partii (wiadomo jakiej) idących w ślady ich niesławnej pamięci poprzedników – dyżurnych prokuratorów z czasow stalinowskich. Powiedzialbym nawet, że ich postawa moralna jest jeszcze obrzydliwsza. Tamci byli fanatykami zaślepionymi komunistyczną ideą lub (nie bez powodu) drżeli o własną skórę,a także swych rodzin, bo odmowa wykonania poleceń równała się w praktyce cywilnej śmierci, i to w najlepszym razie. Ci, dzisiejsi, są tylko cynicznymi, obrzydliwymi karierowiczami, bo bez żadnych większych konsekwencji (poza pominięciem w awansach, czy w najgorszym razie degradacją służbową) można odmowić wykonania politycznych poleceń, a nawet poszukać sobie innej pracy i bez trudu taką znaleźć. Innymi słowy jeśli już szukać analogii, to nawet nie z prokuratorami stalinowskiemi lecz raczej – nazistowskimi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: