Hairwald

W ciętej ranie obecności

Guz Krystyny Pawłowicz

W niedzielę rano zapłonął kościół św. Piotra i Pawła na gdańskiej starówce. Tymczasem Krystyna Pawłowicz sugeruje, że mogli za tym stać „ci z parady profanatorów i bluźnierców”. Odniosła się w ten sposób do Trójmiejskiej Parady Równości, która w poprzedni weekend przeszła ulicami Gdańska.

Pożar w jednym z najstarszych gdańskich kościołów – kościele św. Piotra i Pawła – miał miejsce w niedzielę wczesnym rankiem. Udało się go ugasić, nikt nie doznał obrażeń, nie zostało też zniszczone żadne z zabytkowych dzieł sztuki.

Pawłowicz o „nienawistnych rączkach” uczestników marszu równości

Do wydarzenia odniosła się na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Zasugerowała, że odpowiedzialne za pożar mogą być osoby, które w poprzednią sobotę brały udział w Trójmiejskim Marszu Równości. Nazwała ich „profanatorami” i „bluźniercami” i przypomniała, że w marszu brały udział m.in. prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i europosłanka Magdalena Adamowicz.

– Czy ci z parady profanatorów i bluźnierców, na czele której szła „dumna i zaszczycona” udziałem w niej pani Dulkiewicz, a obok Magda Adamowicz – nie maczali w tym swych nienawistnych rączek? – zapytała. – Prokurator powinien zbadać też ten wątek… – dodała.

Pożar jednego z najstarszych kościołów w Gdańsku

Pożar kościoła został ugaszone w dwie godziny. Po 8 rano, jak podała Aleksandra Dulkiewicz, trwały już prace porządkowe i zabezpieczające. Pożar gasiło 28 jednostek straży pożarnej, wykorzystano pięć drabin i podnośników.

Spaleniu uległa konstrukcja dachowa o łącznej powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Na razie przyczyny pożaru są nieznane.

Depresja plemnika

Program opozycji na razie jest omawiany przez media przeciwne opozycji, propisowskie. Ale już na tym etapie proponuje inną Polskę – samorządną, wolną, obywatelską.

Polska ma być otwarta, europejska, nowoczesna, a nie skołtuniona wprost z Ciemnogrodu PiS.

Zdaniem większości polityków jesienne wybory do parlamentu będą jednymi z najważniejszych od początku III RP, ukierunkowując rozwoju Rzeczpospolitej na następne kilkanaście lat. Od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje, przekazywane przez polityków Platformy Obywatelskiej mówiące, że na zapleczu partii trwa ożywiona praca ekspercka nad programem, który przyniesie zjednoczonej opozycji zwycięstwo oraz wskaże działania rządu w pierwszych miesiącach po ewentualnym odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Redakcja Radia WNET dotarła do dokumentu, który najprawdopodobniej będzie stanowił podstawę dla wystąpień programowych liderów opozycji, przygotowywanych na uroczystości 4 czerwca w Gdańsku. Autorami poniższego zarysu programowego o nazwie „Wielka Polska Obywatelska” są prof. Maciej Kisilowski prawnik, wykładowca m.in. Central European University w Budapeszcie oraz Paweł Lisiewicz były szef Gabinetu Prezydenta RP za czasów urzędowania Bronisława Komorowskiego.

Konkretne propozycje

Propozycje zapisane w dokumencie silnie współgrają z wcześniejszymi medialnymi wystąpieniami autorów, szczególnie prof. Kisilowskiego, oraz z propozycjami programowymi zgłaszanymi przez Platformę Obywatelską m.in. w kampanii…

View original post 677 słów więcej

 

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: