Hairwald

W ciętej ranie obecności

Ryszard Terlecki, pisowska żaba

Więcej >>>

Dziennikarz Tomasz Olbratowski skomentował na antenie RMF FM słowa Ryszarda Terleckiego na temat stanu służby zdrowia w Polsce.

Oho rzucili świeżą dostawę kokainy do Sejmu, ale panie Ryszardzie – Erytrea i Wenezuela nie leżą w Europie. (…) Mamy zagwostkę: a) czy Ryszard Terlecki uwierzył we własną propagandę bczy rozlał się butapren albo rozpuszczalnik w Sejmie c) był świadkiem, jak ordynator szpitala dostarczył do domu pacjenta – zwykłego posła sprzęt ortopedyczny d) miał przygodę z jeżami w betoniarce. (…) Posłowie zarabiają po 15 tysi na dłoń, chodzą do lekarza bez kolejek do szpitala MSW, pod tym względem pan Ryszard ma rację, naszej służbie zdrowia nie można nic zarzucić oprócz rąk na szyję – wyśmiewał Olbratowski Terleckiego w RMF FM.

Cała wypowiedź Terleckiego

Borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili. Staramy się poprawić, wiele zrobiliśmy. Mamy plan na przyszłość, którzy przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister Szumowski. Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie też puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo, bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień, będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia. Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie.

***

– Zapraszamy (Terleckiego) na SOR do jednego ze szpitali powiatowych, bo trzeba pacjentowi Terleckiemu zmierzyć temperaturę. Jak posiedzi 8 godzin to na pewno wzrośnie! – mówi posłanka Paulina Hennig Kloska.

Profil społecznościowy Kartografia Ekstremalna opublikował na Facebooku mapę, na której widzimy zwijającą się służbę zdrowia w Polsce.

 Miasta, w których w ostatnich 48 godzinach zamknięto przynajmniej jeden oddział (lub cały szpital) z powodu braku lekarzy. Kryzys w ochronie zdrowia pogarsza się z każdym dniem – z pracy rezygnują kompletnie przemęczeni lekarze, pielęgniarki czy fizjoterapeuci. W Polsce jest zaledwie 2 lekarzy na 1000 mieszkańców – to najgorszy wynik w UE. 20% polskich lekarzy pracujących w szpitalach i przychodniach powinno być już na emeryturze, ale nie ma kto ich zastąpić. Po raz pierwszy od II Wojny Światowej w ostatnich latach spadła przewidywana długość życia Polaków”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu 12 lat jego partia zbuduje szeroko pojęte państwo dobrobytu.

– Możemy spojrzeć dalej, nie tylko o cztery lata dalej, ale o więcej, 12 lat dalej. Uważamy, że w tym czasie możemy stworzyć w Polsce zupełnie nową jakość, polską wersję państwa dobrobytu – zapewniał Kaczyński w Koszalinie.

– Panie Prezesie, mówienie, że aby poprawić opiekę zdrowotną w Polsce potrzeba 12lat, to objaw waszej bezradności, bo nie macie pomysłu na służbę zdrowia. Gdybyście mieli, to przedstawilibyście plan na najbliższe miesiące, żeby polscy pacjenci czuli się bezpiecznie – komentuje Małgorzata Kidawa Błońska (Koalicja Obywatelska).

Małgorzata Kidawa-Błońska miodzio, czytaj tutaj >>>

Ryszard Czarnecki skomentował w rozmowie z Agnieszką Burzyńską (Fakt) słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego na temat służby zdrowia.

Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie też puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo, bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień, będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia. Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie – mówił Terlecki w Sejmie.

Michał Szczerba (Koalicja Obywatelska): Marszałek Terlecki mówi, że polska służba zdrowia ma się dobrze. Panie marszałku, kto Panu to powiedział? Może Jarosław Kaczyński, który traktowany jest na innych zasadach niż pozostali pacjenci i któremu przywozi się kule do domu?

Henryk Sikora (działacz pierwszej Solidarności): Kandydat Koalicji Obywatelskiej na ministra zdrowia prof. Tomasz Grodzki apeluje o natychmiastowe ponadpartyjne podjęcie działań zmierzających do uzdrowienia sytuacji w opiece zdrowotnej. PiS niestety nie odpowiada, nie chce zmienić tej dramatycznej sytuacji, którą zawinił przez swoje nieodpowiedzialne pseudo reformy. Tymczasem pacjenci umierają na SOR oraz w oczekiwaniu na wizytę u lekarza specjalisty, Zamknięto ponad 70 szpitali, głównie powiatowych oraz setki oddziałów szpitalnych w całej Polsce. Według danych GUS od 3 lat zmniejsza się średnia długość życia Polek i Polaków, po raz pierwszy od końca lat 80-tych. Skoro PiS nie che ratować naszego zdrowia i życia to my obywatele odsuńmy PiS od władzy 13 października przy urnie wyborczej.

Komentarz Czarneckiego

Ja odbieram wypowiedź pana marszałka Terleckiego – mojego szacownego imiennika jako przyznanie, że polscy lekarze, polskie pielęgniarki, polskie położone są najlepsze w Europie. Publiczną służbę zdrowia tworzą lekarze, pielęgniarki, położne i oni są najlepsi w Europie i ja też tak uważam. (…) Zapoznałem się ze statystkami, które dotyczą wyjazdów pielęgniarek na zachód i bardzo znacząco spadła liczba pielęgniarek, które się o to ubiegały w porównaniu z tym, co było 5 lat temu. Co to oznacza? Że warunki pracy i płacowe dla pielęgniarek się poprawiły. Myślę, że spokojna działalność ministra Szumowskiego jest dobrym przykładem rozwiązania różnych procesów.

Reakcje internautów:

Bronią się jak pajace, a gniotą jak muchy”.

Wojciechowski, jak i Czarnecki oraz wielu polityków PiS będą pozytywnie przesłuchani, kiedy PiS przejdzie do niechlubnej historii a Polska na powrót stanie się państwem prawa. Wydział do spraw przestępczości zorganizowanej i przeciwdziałania terroryzmowi politycznemu, szkodzącemu państwu i obywatelom, będzie miał z tą grupą dużo do wyjaśnienia, a dowodów przestępstw nie trzeba będzie zmyślać, jak to robi obecna władza na przeciwników politycznych, bo są one widoczne nawet dla laików co do znajomości prawa”.

Single Post Navigation

One thought on “Ryszard Terlecki, pisowska żaba

  1. Pingback: Kościół a Ciemnogród polityczny – Xerofas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: