Hairwald

W ciętej ranie obecności

Owsiak (09.01.15)

 

Owsiak: „Służbie zdrowia jest potrzebny plan Balcerowicza. Bolesne, krwawiące cięcie”. Żakowski: „Nie wystarczy masaż?”

Krzysztof Lepczyński, 09.01.2015
Jerzy Owsiak: - Nie chcę mieć skóry nosorożca. I proszę mnie nie zmuszać, żebym miał. Jakbym miał, tobym nie poczuł, że ktoś potrzebuje pomocy. Myślę, że ze skórą nosorożca byłoby mi o wiele trudniej zachować taką wrażliwość, czułość i pochylić się nad chorymi dzieciakami. Orkiestra wtedy nigdy by nie powstała

Jerzy Owsiak: – Nie chcę mieć skóry nosorożca. I proszę mnie nie zmuszać, żebym miał. Jakbym miał, tobym nie poczuł, że ktoś potrzebuje pomocy. Myślę, że ze skórą nosorożca byłoby mi o wiele trudniej zachować taką wrażliwość, czułość i pochylić się nad chorymi dzieciakami… (BARTOSZ BOBKOWSKI)

– Służbie zdrowia jest niezwykle potrzebny plan Balcerowicza. Bolesne, krwawiące cięcie – mówił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Owsiak, szef WOŚP. – Pytanie, czy to cięcie musi być bolesne, czy może być masaż, który usunie ból – powątpiewał Jacek Żakowski.
– Służbie zdrowia jest niezwykle potrzebny taki plan Balcerowicza – przekonywał w Poranku Radia TOK FM Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Bolesny może, dla wielu stron. Dla pacjenta, lekarza, personelu medycznego. Ale musi zaistnieć, by wszystko mogło zacząć funkcjonować normalnie – podkreślał.

„Ktoś musi zrobić to cięcie”

Owsiak wskazywał, że na tle choćby USA, które kompletnie nie radzą sobie z organizacją efektywnej służby zdrowia, Polska ma pewne atuty. – My, Polacy, jesteśmy na gruncie kilkudziesięciu lat wesołego, wariackiego ustroju socjalistycznego. I gdzieś wpompowaliśmy sobie w świadomość, że służba zdrowia jest bezpłatna i dla wszystkich. Mamy zakodowanych wiele rzeczy, które tylko pomogą w stworzeniu służby zdrowia, która wytrzyma wszystkie powinności i spełni dobrą rolę wobec społeczeństwa – mówił.

– Ktoś musi zrobić to cięcie. Bolesne, krwawiące, ale wreszcie będzie tylko lepiej – wyłuszczał Owsiak. Prowadzący Poranek Radia TOK FM Jacek Żakowski nie krył sceptycyzmu. – Pytanie, czy to cięcie musi być bolesne, czy może być masaż, który usunie ból. Są dwie szkoły: rehabilitacji albo chirurgii. Jestem po stronie rehabilitacji – mówił. – Żeby pomasować i pogłaskać, najpierw musi być operacja – nie ustępował Owsiak.

Żakowski powątpiewał też, czy radykalne zmiany w służbie zdrowia znajdą poparcie społeczne. – Naród chętnie podda się różnym sytuacjom, jeśli coś jest mądre i logiczne – zaznaczył Owsiak.

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: