Hairwald

W ciętej ranie obecności

PiS, 24.11.2015

 

Tak mocno łączą wiarę z polityką marszałkowie z PiS. „Pierwsze kroki trzeba skierować na Jasną Górę. To dla nas naturalne”

MIG, 24.11.2015 08

 

Dla Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego, nowych marszałków Sejmu i Senatu z PiS, władza nierozerwalnie łączy się z wiarą. Pierwsze kroki nowi, jak sami o sobie mówią, „skromni urzędnicy państwowi”, skierowali na Jasną Górę. – To dla nas naturalne, że tutaj przybywamy – podkreślał Kuchciński.

Stanisław Karczewski, Marek Kuchciński

Stanisław Karczewski, Marek Kuchciński (Fot. Przemek Wierzchowski/Kuba Atys/AG)

 

– Zostaliśmy wybrani marszałkami władzy ustawodawczej i pierwsze kroki, tak uważamy, trzeba skierować na Jasną Górę – powiedział dla wPolityce.pl marszałek Kuchciński.

Obaj politycy podkreślali, jak dużą rolę w ich życiu odgrywa wiara katolicka. I tak Kuchciński mówił m.in. o tym, że porządek prawny w Polsce powinien być budowany w oparciu o wartości chrześcijańskie, których hierarchia „nieraz była zapominana bądź niedoceniana w pracy władz ustawodawczych”. Z kolei Karczewski wyznał, że często, w ważnych chwilach w życiu, przyjeżdża pomodlić się na Jasnej Górze.

 

Marszałkowie z PiS, jak pisze „wPolityce.pl”, zawierzyli Matce Bożej „sprawy Ojczyzny”. – (…) Chcemy jak najlepiej służyć narodowi, mając świadomość ciężaru jaki na nas spoczywa i ponad 1050-letnich dziejów Polski w chrześcijańskiej Europie – mówił Kuchciński. – Mamy wiele problemów, trudnych spraw, wiele planów i wszystko to, chcemy polecić przez wstawiennictwo Maryi – wtórował mu Karczewski.

NaturalnieŻe

gazeta.pl

%d blogerów lubi to: