Polskę uratuje tylko modlitwa
Polskę uratuje tylko modlitwa Fot. Screen / Zapolske.pl

– Pomódl się za Polskę. Ofiaruj modlitwę za polityka – te słowa promują rozpoczętą właśnie akcję. Stoją za nią „Nasz Dziennik” i stowarzyszenie CitizenGo. Zarówno jeden, jak i drugi inicjator promuje chrześcijańskie wartości. Dotąd jednak prym wiodło pismo ojca Rydzyka, który za pośrednictwem strony apeluje o udział w „modlitewnej krucjacie”.

Zapolske.pl to specjalnie stworzony portal, który krzewi ideę ofiarowania modlitwy za… polityków. Pytanie, jakich? – Potrzebujemy ludzi światłych, roztropnych, moralnych, bo tylko tacy mogą tworzyć dobre prawo, skutecznie dbać o los polskich rodzin, stan gospodarki, edukacji, kultury, wreszcie o nasze bezpieczeństwo – brzmi odpowiedź. – I dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków, aby sprawowali sprawiedliwe rządy, aby zawsze kierowali się w swoich działaniach interesem narodowym i żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa – można przeczytać.

Zdaniem pomysłodawców Polska „wymaga głębokich i mądrych zmian w wielu dziedzinach życia”. Ważne jest, by wprowadzały je osoby, które nie zaszkodzą krajowi i obywatelom. Brakuje jednak jasnej sugestii, kogo warto oddać pod boską opiekę. Znając jednak grupę docelową „Naszego Dziennika” i CitizenGo, które m.in. sprzeciwia się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, chodzi o konserwatywnych polityków.


Źródło: Zapolske.pl