Andrzej Duda stwierdził, że Polska jest piękna i staje się coraz silniejsza. Na zdjęciu podczas przekazania zwierzchnictwa nad wojskiem.
Andrzej Duda stwierdził, że Polska jest piękna i staje się coraz silniejsza. Na zdjęciu podczas przekazania zwierzchnictwa nad wojskiem. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Święto Wojska Polskiego to pierwsze po zaprzysiężeniu tak duże wydarzenie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. – Polska jest piękna, Polska staje się coraz silniejsza – mówił. Internauci szybko przypomnieli, że jeszcze niedawno mówił o potrzebie odbudowania jej ze zgliszcz. Z kolei ministrowie z PO przesyłają dalej cytat z Dudy jako docenienie ich pracy.

Andrzej Duda przyjął pod Belwederem wojskową defiladę. Wcześniej w przemówieniu dziękował tym, którzy 95 lat temu walczyli z Armią Czerwoną, a także wszystkim innym żołnierzom, którzy oddali życie za Polskę.

Kreślił też scenariusze na przyszłość. – Musimy działać na rzecz umocnienia bezpieczeństwa – wzywał prezydent. Dodał, że będziemy to robić w ramach NATO. Dziękował też za „umacnianie poczucia wspólnoty”. Oceniał, że wpisuje się to w realizację jego postulatów z kampanii wyborczej.

Jednak najwięcej komentarzy wzbudziła jego ocena dzisiejszej Polski, tak różna od tego, co mówił w kampanii. – Polska jest piękna, Polska staje się coraz silniejsza – stwierdził Duda. Ten cytat szybko podchwycili internauci i przypominali, że Duda i PiS jeszcze niedawno przekonywali, że Polska jest w ruinie.

miłoŻePanPrezydent