Hairwald

W ciętej ranie obecności

Wroński – Kaczyński

Paweł Wroński – Kręta myśl prezesa. Kaczyński, seks i papieże

Podążając za krętą myślą prezesa PiS, doszedłem do radykalnych wniosków. W słynnym już wywiadzie z 4 września dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński przestrzegł nas przed złym światem, w którym „jest tendencja, żeby legalizować pedofilię. Jeśli w niektórych krajach zezwala się na stosunki z 12-latkami, to jest to właśnie pedofilia. Musimy się bronić przed tym szaleństwem”. Są oczywiście w „Gazecie” ludzie, którzy mówią, żeby się strumieniem świadomości prezesa nie przejmować. Ja jednak pragnę jego myśli poznawać i zgłębiać.
W tej kwestii należy się zgodzić. Dopuszczać seks z 12-latką to szaleństwo. Choć w wielu sprawach z byłym premierem się różnimy, musimy dzieci nasze bronić przed złym światem. Problem polega jednak na tym, że prezes wskazał jedynie metody walki, a nie identyfikuje przeciwnika. Jeśli chodzi o metody, to złowrogie zjawisko proponuje wyeliminować poprzez powrót do wartości chrześcijańskich, odwołanie się do Boga w konstytucji i osadzenie wartości państwa w polskiej tradycji oraz zapisanie w niej praw rodziny jako związku kobiety i mężczyzny. Nie wskazał jednak, w jakim to państwie dopuszczalny jest seks z 12-latkami, któryż to z liczących się polityków takie rozwiązania proponuje lub choćby akceptuje.Oczywiście nie chodzi o kraje islamskie, to też państwa tradycyjne, ale ta tradycja nie jest tradycją chrześcijańską, o której mówi prezes. Tam, jak wiadomo, religia – islam – jest postawiona na właściwym miejscu w państwie. Tylko że w takim Iranie dopuszcza się seks z 9-latkami (niedawno obniżono wiek), a w Arabii Saudyjskiej z 10-latkami. Ostatnio w Wielkiej Brytanii toczył się prawny spór, czy sankcjonować takie małżeństwa. Co na przykład zrobić z bogatym szejkiem, który z 10-letnią żoną przebywa w londyńskim hotelu?

Możliwe, że prezesowi chodziło o historię. Znamy przecież przykład słynnego pedofila na polskim tronie Jagiełły Giedyminowicza, który poślubił polską królową Jadwigę, gdy miała 13 lat, a jak twierdzą złośliwcy – 12. By to zrobić, wcześniej się ochrzcił. To prawda, Litwini mają ostatnio w Polsce kiepską prasę, ale bez przesady.

W końcu jest. Znalazłem. W lipcu Europę obiegła wieść, że ostatnie europejskie państwo zakazało seksu z 12-latkami. Tym krajem jest Watykan. Stolica Apostolska postanowiła zgodnie z traktatami laterańskimi zharmonizować swoje prawo z prawem włoskim, które jako pedofilię traktuje seks z nieletnią do lat 14. Watykan, wychodząc z tradycyjnie pojmowanej nauki Kościoła, uważał do lipca 2013 r., że dziewczynka staje się kobietą w wieku pierwszej miesiączki, czyli ok. 12. roku życia. Od tego momentu seks nie był już przestępstwem. Taka była przez wieki tradycja w całej Europie, zmieniły ją dopiero cywilne kodeksy. Jeśli Kaczyński zamierza wziąć przykład ze Stolicy Apostolskiej, to wiek, w jakim można uprawiać seks, trzeba w Polsce obniżyć o rok, bo obecnie granicą jest u nas 15 lat.

Troszkę więc prezesowi się pomyliło. Nie dozwalają, ale właśnie zakazują seksu z 12-latkami, i to nie gdzieś w kraju galopujących liberalnych wartości, ale w papieskim Watykanie. Czynią to nie w imię tradycyjnych wartości, ale modernizacji systemu. Oznacza to jednak, że dopuszczali taki wiek poprzedni papieże, w tym Jan Paweł Ii, papież Polak, którego myślą PiS się inspiruje. Jak można, panie prezesie Kaczyński, oskarżać papieży, w tym papieża Polaka, o tolerowanie szaleństwa pedofilii!

Jaki stąd wniosek? Taki ogólny: uwagi prezesa Kaczyńskiego na temat seksu są zawsze intrygujące.

Wyborcza.pl

One thought on “Wroński – Kaczyński

  1. Pingback: Kaczyński i pedofilia | Hairwald

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: