Hairwald

W ciętej ranie obecności

A jak Ziemkiewicz dostanie celę bez telewizora, to co?

„Ja bym określił postawę Donalda Tuska „nie chciałbym, ale trochę mnie kusi”. Obawia się, że przegra wybory. On powinien iść do pudła i mam nadzieję, że w więzieniu go zobaczę” – powiedział w prawicowej Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz,  publicysta „Do Rzeczy”.

Roman Giertych pospieszył więc ze swoją dobrą radą dla prawicowego dziennikarza. – „Ziemkiewicz: „chcę zobaczyć Donalda Tuska w więzieniu”. Mam radę praktyczną – jak Pan tam trafi, to proszę włączyć telewizor” – napisał na Twitterze Giertych.

Komentując wypowiedź Ziemkiewicza, jeden z internautów cytuje Stefana Kisielewskiego: – „Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami”. Inni internauci pisali do Ziemkiewicza:  – „Zobaczy Pan Tuska w więzieniu…. Jak przyjdzie do Pana na widzenie!”; – „Ja też mam radę praktyczną. Jak Pan już tam trafi, to proszę nie zapomnieć „Misia”, ze szczególnym uwzględnieniem „jestem wesoły Romek…”.

>>>

>>>

>>>

Funkcje jak w książce Mario Puzo

Depresja plemnika

Jest już po pierwszej rozprawie przed Trybunałem Sprawiedliwości UE dotyczącej skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce. Chodzi o zgodność z unijną zasadą niezależności sądownictwa posłania sędziów Sądu Najwyższego i NSA na wcześniejszą emeryturę i uzależnienie możliwości dalszego ich orzekania od arbitralnej decyzji władzy politycznej, czyli prezydenta. Rozprawa nie przyniosła nic nowego. A cała dyskusja, która się na niej odbyła, powtórzy się za kilka dni.

Czy Trybunał Sprawiedliwości może oceniać polskie sądownictwo?

Rozprawa w sprawie Polski

Rozprawa odbyła się przed Wielka Izbą i dotyczyła zabezpieczenia tymczasowego, jakie wiceprezes Trybunału Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę w tej sprawie. Do czasu rozpatrzenia skargi KE zawiesiła zaskarżone przepisy, przywracając do orzekania sędziów SN i NSA przymusowo odesłanych na emeryturę, i to na ich dawne stanowiska – np. prezesów izb w Sądzie Najwyższym czy Małgorzaty Gersdorf na urząd pierwszego prezesa. Prezes TSUE uznała, że niezawieszenie tych przepisów spowoduje „nieodwracalne szkody” ze względu na „przymiot sądu ostatniej instancji przynależny Sądowi Najwyższemu oraz powagę rzeczy…

View original post 3 739 słów więcej

Single Post Navigation

Dodaj komentarz