Hairwald

W ciętej ranie obecności

Rydzyk ma dobre rady

Tadeusz Rydzyk „autorytetem” w każdej dziedzinie jest! O małżeństwie też wie wszystko. – „Do małżeństwa trzeba szukać jedności i tu bardzo pomaga jedna kultura i jeden język i jedna religia. Jedność ducha musi być” – powiedział w Radiu Maryja Tadeusz Rydzyk. W swojej rozgłośni wziął udział w audycji „Porady pedagoga i psychologa”.

Redemptorysta na „potwierdzenie” swoich słów opowiedział o spotkaniu ze swoim byłym studentem, który ożenił się z Francuzką. Kiedy Rydzyk zapytał, jak im się wiedzie, mężczyzna miał odpowiedzieć: – „Różnica kultur” i posmutniał.

Na tym jednak Rydzyk nie poprzestał. – „To tak jak Polki – spodoba im się mężczyzna, bo ciemniejsza skóra, no i z tym Arabem… A później „idź do haremu, jedź tam”. To są dramaty. Do małżeństwa trzeba mieć rozum, a nie tylko emocje i hormony” – tokował przed mikrofonem redemptorysta. Dodał, że przed zawarciem małżeństwa powinno się zbadać historię rodziny przyszłego współmałżonka, także pod kątem chorób psychicznych.

Gość audycji prof. Tomasz Biernat, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej, wtórował Rydzykowi. – „Badania to potwierdzają, że to są trudne małżeństwa – małżeństwa mieszane. Istnieje bariera językowa, która zmusza do posługiwania się językiem angielskim, znacznie prostszym niż polski, przez co trudniej oddać skomplikowanie uczuć” – stwierdził. Dodał, że takie małżeństwa częściej się rozwodzą. Nie wiadomo jednak, na jakie badania prof. Biernat się powoływał, bo tego już na antenie nie powiedział.

Depresja plemnika

Rada do Spraw Ogólnych UE, czyli szefowie MSZ-tów państw unijnych, odbyli kolejna rundę dyskusji o stanie praworządności w Polsce i na Węgrzech. Na tę okazje Komisja Europejska przygotowała dokument podsumowujący, jak do tej pory Polska wywiązywała się z unijnych zaleceń w sprawie wymiaru sprawiedliwości poddanego „reformie” PiS.

Portal OKO.press zdobył ten dokument. Wynika z niego, że jedyne, co Komisja wita z zadowoleniem, to cofnięcie „wycinki” sędziów, który ukończyli 65 lat, z Sądu Najwyższego i NSA. Reszta rekomendacji dotyczących Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa i sądów powszechnych nie została zrealizowana, a sytuację w polskim wymierzę sprawiedliwości Komisja ocenia źle.

KRS największym problemem

Z dokumentu wynika, że największym problemem jest w tej chwili Krajowa Rada Sądownictwa. To jej działalność sprawia, że w pozostałych dziedzinach – poza sytuacją w Trybunale Konstytucyjnym – dzieje się źle. KRS obsadza bowiem wolne miejsca sędziowskie w Sądzie Najwyższym, sądach administracyjnych i powszechnych, sama będąc ciałem – jak stwierdza Komisja – nieodpowiadającym europejskim standardom z powodu sposobu, w jaki pozbyto się z niej sędziów: przerywając kadencję…

View original post 2 356 słów więcej

Single Post Navigation

Dodaj komentarz